Fenerbahçe'de Phillip Cocu'nun Benfica planı hazır

Fenerbahçe'de Phillip Cocu, salı günkü Benfica maçı öncesi oyun planını belirledi. Rakibin sürekli önde baskı yaptığını oyuncularında hatırlatan Cocu, “Sıfır riskle oynayacağız. Sakin kalmak çok önemli. Savunmada yüzde 100 konsantrasyon istiyorum” dedi.

Fenerbahçe'de Phillip Cocu'nun Benfica planı hazır

Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu ilk maçında salı günü Benfica’ya konuk olacak Fenerbahçe, Portekiz’den avantajlı skorla dönmek istiyor. Ekibiyle birlikte günlerdir Benfica’yı analiz eden teknik direktör Phillip Cocu, oyun planını büyük ölçüde netleştirdi.
Futbolcularıyla sürekli görüşmeler yapan Hollandalı çalıştırıcı, rakibin taraftar desteğiyle maça baskılı başlayacağının altını çizdi.
Cocu, “İlk dakikadan son düdüğe kadar sıfır riskle oynayacağız. Sakin kalmak çok önemli. Agresif oynayarak Benfica’yı bozacağız. Savunmada yüzde 100 konsantrasyon istiyorum. Hücumda ise kesinlikle hızlı çıkmak zorundayız. Bir an önce topu kanatlara taşıyıp, rakip kaleye gitmeliyiz” dedi.
‘Kendinize güvenin’
Tecrübeli bir takım olduklarını vurgulayan genç teknik adamın, “Kendinize güvenin. İyi bir takım olduğunuzun bilincine varın. Herkesin sorumluluk almasını istiyorum. Portekiz’den avantajlı bir skorla döndüğümüz takdirde, kendi evimizde işler daha kolay olacaktır. Şampiyonlar Ligi’nin kapısını aralayacağımıza inanıyorum” dediği öğrenildi.

İlgili Galeriler