En Büyük Hedefi Şampiyon Olmak! Emre'den Galatasaray'a Gönderme

Fenerbahçe Sportif Direktörü Emre Belözoğlu, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. En büyük hedefinin Fenerbahçe'nin bu sezon şampiyon olması olduğunu söyleyen Emre, sezon başında en çok Mert Hakan Yandaş transferinde zorlandıklarını belirterek, "Biz kimsenin elinden oyuncu kapmadık" sözleriyle Galatasaray'a göndermede bulundu.

En Büyük Hedefi Şampiyon Olmak! Emre'den Galatasaray'a Gönderme

Fenerbahçe Kulübü Sportif Direktörü Emre Belözoğlu, Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri'nde basın mensuplarıyla sohbet toplantısı gerçekleştirdi. Tek hedefinin sarı-lacivertli ekibin başarılı olması olduğunu belirten Emre Belözoğlu, teknik direktör Erol Bulut ve Başkan Ali Koç ile çok iyi ilişkilere sahip olduklarını dile getirdi.

Başkan Ali Koç ile teknik direktör Erol Bulut'a görevi çerçevesinde en iyi şekilde yardımcı olmaya çalıştığını belirten Emre Belözoğlu, ''Konumumu, Fenerbahçe'ye faydalı hale getirmek dışında hiçbir şey olarak düşünmüyorum. Sadece, bulunduğum koltukta Fenerbahçe'ye nasıl daha yararlı olurum diye çalışıyorum. Çok iyi bir başkanımız ve teknik direktörümüz var. Ben onlara yardımcı oluyorum. İnşallah şampiyon olalım, en büyük hedefim bu'' dedi.

''FEDERASYONUN BU İŞİN SORUMLULUĞUNU ALMASI GEREKİYOR''

Emre Belözoğlu, karşılaşmaların pozitif vakalar sebebiyle hükmen tescil edilmesine ilişkin, ''Özelinde tam değerlendirdiğimiz bir durum değil ama sporcu gözüyle herkesin ortak noktada birleşeceği bir yapı oluşursa kulüp olarak destekleriz. Hep beraber tartışılarak bir noktaya varılması gereken bir durum var. 14-15 rakamı bulacaksa oynayamayacak durumdaki oyuncu, federasyonun bu işin sorumluluğunu alması gerekiyor. Tek elden, tek yapı içinde bir sağlık merkezi kurulup bunun hayata geçirilmesi lazım. İnsan sağlığının burada ön planda olması gerekiyor. Federasyonun tek merkezli bir test organizasyonu yapması herkes için daha sağlıklı olacaktır'' diye konuştu.

"BİZ BU YAPIDAKİ OYUNCULARI TERCİH ETTİK VE ONLARA İNANCIMIZ TAM''

Her konuda planlı bir yapılanma içinde olduklarını belirten Emre Belözoğlu, yeni bir takım olduklarını hatırlatarak, ''Takımın bir oluşum içinde olduğunu hepimiz biliyoruz. Yeni bir takımız. Birbirleriyle yeni oynamaya başlayan oyuncuların olduğu bir takımda kayıplar olacaktır. Futbolda bunlar var. O dönem bizim kazanırken gösterdiğimiz reaksiyon önemlidir. Kazanma isteğini devam ettirme ve kaybettiğimizde kırılganlığa izin vermeme karakteri bizlerde mevcut. Oyuncuya o yıkılma fırsatını vermeyecek ortamları hazırlamak bizim görevimiz. Biz bu yapıdaki oyuncuları tercih ettik ve onlara inancımız tam. Planlı bir yapılanmamız var.''

''SELÇUK ŞAHİN KOORDİNATÖR GÖREVİNDE OLACAK''

Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Selçuk Şahin'in idari koordinatörlük görevini üstleneceğini dile getiren Emre Belözoğlu, ''Selçuk, idari menajer Volkan abinin (Volkan Ballı) idari koordinasyon kısmında olacak. Koordinatör görevi olacak. İkimizin de yönetsel anlamda tecrübemiz fazla değil. Selçuk Samandıra'yı bilir, iyi Fenerbahçelidir. Bize çok desteği var. Gizli değil, aşikar bir kahraman. Selçuk, camianın önemli değerlerinden bir tanesi, birçok jenerasyonu yakalayabilecek bir isim. Ben Selçuk'u çok önemli buluyorum. Katkılı olacağına inanıyorum" değerlendirmesinde bulundu.

''MERT HAKAN YANDAŞ SEZONA ÇOK İYİ BAŞLADI ANCAK SONRA BİR KASIK PROBLEMİ YAŞADI''

Sarı-lacivertli yeni oyunculardan Mert Hakan Yandaş'ın sezona çok iyi başladığını ancak sonra bir kasık problemi yaşadığını belirten Belözoğlu, ''Sezon başı kampından çıktığında çok iyi hissedersin kendini ama hemen sakatlanırsan direkt geri gidersin. Oyuncu tekrar sezon başına başlamış gibi bir sürece girdi. Mert Hakan'ı takımın merkezinde görüyorum. Oynayan arkadaşını motive eder ve dışardan destek verir. Ameliyat olmasına ilişkin bir durum yok. Adaptasyonla alakalı bir sorun görmüyorum'' dedi.

''LİGDEKİ PUAN DURUMUNA GÖRE BİR PRİM SİSTEMİ OLUŞTURDUK''

Ligdeki puan durumuna göre bir prim sistemi oluşturduklarını belirten Emre Belözoğlu, ''Yeni bir prim sistemi oluşturduk. Galibiyetin de bir kriteri olması lazım. Fenerbahçe'nin beklediği bir tablo var. Ligde o tabloya göre bir prim sistemimiz var'' diye konuştu.

MERT HAKAN TRANSFERİNDE GALATASARAY'A GÖNDERME

Transfer döneminde en çok Mert Hakan Yandaş'ın transferinde zorlandıklarını dile getiren Belözoğlu, "Bu transferde oyuncu da çok zorlandı. Biz kimsenin elinden oyuncu kapmadık. Bizler bundan pay sağlayacak insanlar değiliz. Fenerbahçe güçlü bir camia ama bizim gücümüz Fenerbahçe'den geliyor. Fenerbahçe'nin gücü olmasaydı biz bu oyuncuları buraya getiremezdik'' şeklinde konuştu.

''MEVCUTTA İYİ, GENİŞ BİR YAPI OLUŞTUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM''

Emre Belözoğlu, futbol oynadığı dönemde 31-32 yaşından sonra oyuncu izlemeye başladığını dile getirerek, şunları kaydetti:

"Önümüzdeki transfer dönemlerini yeni bir planlama içinde organize etmeye çalışıyoruz. Buna devre arası da dahil. Bizim güçlü bir kadromuz var ama devre arasına kadar önümüzde 2 aylık bir süre var. Bunlar dinamik süreçler. Hocamız, başkanımız ve ben bir karar verirsek bir şekilde aksiyon alırız. Mevcutta iyi, geniş bir yapı oluştuğunu düşünüyorum. Samandıra'da yetki Erol hocada. Erol hocanın rahatı, huzuru ve başarısı eşittir Fenerbahçe'nin başarısı. Samandıra bizim evimiz zaten. Başkan ne zaman isterse biz Samandıra'da en iyi şekilde ağırlarız, biz bir aileyiz. Onun Fenerbahçe'ye bağlılığını onunla yaşadıkça çok daha iyi anlıyorum.''

''FUTBOL ADAMIYIM"

Hayatı boyunca tüm zamanını futbola ayırdığını söyleyen Emre Belözoğlu, ''Ben futbol adamıyım. Futbola gerçekten gönlümü, ruhumu, zamanımı ayırdım. Futbol dışında hiçbir şeyle bugüne kadar anılmadım. Ben her şeyi sahanın içinde yaptım. Olumlu ve olumsuz şeyler de olsa hepsi sahanın içindeydi. Benim hayatım futbolla devam edecek. Ben futbolun içinde kalmaya çalışıyorum. Hepimizin kendine ait özel hayatı var. Ben nasıl bir insan olduğumu biliyorum ve her zaman hedeflerim için çok çalışıyorum" ifadelerini kullandı.

''EROL BULUT İLE ARAMIZIN BOZULMASI İMKANSIZ''

Teknik direktör Erol Bulut ile aralarının bozulmasının mümkün olmadığını vurgulayan Emre Belözoğlu, ''Hayalimde sadece Fenerbahçe'nin başarısı var. Erol hoca benim takım arkadaşım. Biz birbirimizi iyi biliriz. Bizim aramızın bozulması imkansız bir şey. Hocalığımı, takım arkadaşlığımı yaptı. Mert adamdır, sözünü esirgemez. Samimidir, oyuncuyla konuşur. Ben, Erol hocanın çok başarılı olacağına inanıyorum'' diye konuştu.

''SAMANDIRA İLE DEREAĞZI'NIN BİRLEŞTİRİLMESİ PROJESİ 1,5 SENEYİ BULUR''

Samandıra ile Dereağzı'nın birleştirilmesi projesinin 1,5 seneyi bulacağını anlatan Belözoğlu, Ömer Faruk Beyaz'ın çok özel ve yetenekli bir futbolcu olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: '

'Ömer Faruk, kendi yaşıtları arasında Avrupa'ya kafa tutabilecek bir oyuncu. Değerli buluyoruz ama biz de ona o değeri veriyoruz. Bir oyuncunun oynamasıyla alakalı yetki teknik adamdadır. Oyuncuya sorumluluk yüklerken terazi yok. Her oyuncunun kendine has özellikleri vardır. Ömer, özel yetenek. 18-22 yaş bandı, genç oyuncuların gelişimi açısından çok önemli. Bunlar oynayarak oyunculuğunu geliştireceği seneler. Biz Ömer Faruk'un geleceğini planlamak ve yatırım yapmak istiyoruz. Menajeri gelecek oturacak konuşacağız, onunla alakalı planımız sunacağız. Sahanın içinde herkes yalnızdır. Böylesine büyük takımlarda oynamak için ortaya ciddi irade koymanız gerekir."

''GÖKHAN-CANER ÖZEL OYUNCULAR''

Emre Belözoğlu, takımdaki Gökhan Gönül ve Caner Erkin gibi tecrübeli isimlere teknik direktörlerin her zaman ihtiyaç duyacağını belirterek, ''Takımdaki oyuncu yapısına ve defosuna hakimiz. Oyuncuları biliyoruz. Futbolcu olarak da Emre'nin hocası olmak kolay değildi. Özel oyuncular bazen farklı davranılmayı beklerler. Gökhan-Caner özel oyuncular. Buranın içinden giden çocuklar. Bazen tolere edebileceğimizi de biliyorlar. Bizim yabancı oyuncularımız içinde kaptanlık yapan çok oyuncu var. Ben rakip olarak dışarıdan baksam en çabuk bunlar kafayı kaldırır diye düşünürüm. Fenerbahçe'ye ikincilik yetmez, bazen şampiyonluk da yetmez. Detaylara fazlaca hakimiz. Biz gerçeklerimizi biliyoruz. Mevcudun içinden gidiyoruz.'' dedi.

"HİÇBİR OYUNCUYLA MAAŞ İNDİRİMİYLE ALAKALI GÖRÜŞME YAPMADIK''

Nabil Dirar'ın transfer döneminde takımdan gönderilmesi hakkında teknik direktör Erol Bulut ile görüştüklerini belirten Belözoğlu, "Dirar takımdan ayrı çalışıyor, resmi bir tebliğimiz olmadı. Biz bunu oyuncunun ve kulübün haklarını koruyacak şekilde yürütüyoruz. Menajeriyle de görüştük. Süreç dinamik ilerliyor. Konuşuyoruz, görüşüyoruz. Sportif değerlendirme. Sportif kararlar hocayla oturup verdiğimiz kararlar. Hiçbir oyuncuyla maaş indirimiyle alakalı görüşme yapmadık. Sportif hedefleri olan çok büyük bir camiayız. Fenerbahçe'nin itibarını zedelemeyiz. Hiçbir oyuncuya bize maaş indirimi yapacaksın diye bir şey dayatmadık" dedi.

''ELİMDEN GELDİĞİNCE HERKESİN HAYATINA DOKUNMAYA ÇALIŞTIM''

Elinden geldiğince herkesin hayatına dokunmaya çalıştığını ve bunların da katkısını gördüğünü belirten Emre Belözoğlu, ''Benim koltuğum Avrupa'da daha farklı. Burada da biraz oraya evrilmesi lazım ama kolay olacak bir şey değil. Önümüzdeki sene beklentiler daha yükseliyor. Sezon iyi gitmezse başka bir senaryo karşımıza çıkacak. Mevcutta rasyonel hedeflerimiz vardı, bunu kabul etmemiz lazım. Ben mevcut kadronun beraber oynadıkça Avrupa'da da mücadele edebilecek bir kadro olduğunu düşünüyorum. Bu sezon şampiyon olalım gerisi tatlı dertler." şeklinde görüş belirtti.

''VEDAT'IN TRANSFERİ BU SENE ELİMİZİ ÇOK GÜÇLENDİRDİ''

Deniz Türüç ile ilgili son gün bir talep geldiğini aktaran Emre Belözoğlu, başkan Ali Koç ve teknik direktör Erol Bulut ile değerlendirme yaptıklarını belirterek şunları dile getirdi:

"Oyuncuları bu pazarda kullanabilecek süreçleri yaşamamız lazım. Spor ekonomisinin ilerlemesi adına en büyük hedefimiz bu. Vedat'ın transferi bu sene elimizi çok güçlendirdi. Türk oyuncuların burada misyonu tamamladıktan sonra Türkiye'yi, Fenerbahçe'yi temsil etmelerini isterim. Birçok oyuncuyla Avrupa ile ilgili görüşmeler oluyor. Fenerbahçe'nin önceliği sportif başarı. Bunu da göz ardı etmemesi lazım. Ferdi, sezon başı oynadı, hoca değerlendirdi. Bunlar teknik konular. Ferdi çok yetenekli bir oyuncu. En değerli potansiyel genç oyuncularımızın başında Ferdi geliyor. Ferdi konusunda sadece Şenol hocayla bir görüşme yaptım. Tabi tercih etsin isterim milli takımı ama bunlar oyuncuların kendi karar vermesi gereken konular. Ferdi bizde geçen sene de bu sene başında da iyi maçlar oynadı. İlk Tahir hoca oynattı, oyunculara değer verdiğimizi hissettirmemiz lazım. Oyuncuların doğru menajerlerle çalışması gerekiyor.''

''KONU FUTBOL OLUNCA GÖZÜMÜ HİÇBİR ŞEY KORKUTMUYOR''

Futbol konusunda gözünün hiçbir şeyden korkmadığını kaydeden Emre Belözoğlu, ''Hedeflerim arasında açıkçası sezona başladığımızda Fenerbahçe odaklı olduğumu söylemek zorundayım. Fenerbahçe odaklı hareket ettiğimi, bunun zorunda olduğumu, sürecin beni öyle ilerlettiğini söyleyebilirim. Ülke genelinde bir felsefe inşaa edebilmek benim hayalim. Hedef futbola katkı vermek. Fenerbahçe başarılı olursa, biz de bundan nasibimizi alırsak bunun karşılığı olarak Türk futboluna da bunun bir katkısı olacak diye inanıyorum. Bu işin ekonomisini, yönetsel kısmını bilmek önemli ama saha içine akıl koyacak hamleleri yapmak çok değerli hale geldi Türk futbolu için. Futboldan başka hedefim, hayalim yok.Şu an önemli bir koltukta oturuyorum, birçok insan bize güveniyor. Yüzlerini kara çıkarmamak adına elimizden geleni yapıyoruz. Hakemlerin de algılara yenik düşmesini istemiyoruz. Algıyla hakemlerin etkilenmeye çalışılmasından ve etkilenmesinden rahatsızız. Biz hakemler üzerinde baskı oluşturmak niyetinde, amacında değiliz. Fenerbahçe Kulübü olarak hakemin içerdeki hatasıyla, kasıtlı tavrını fark edebilecek beceriye ve bilgiye, reaksiyonel camia gücüne de sahibiz, bunu herkes bilsin isterim. Hakemlere inanıyor ve güveniyorum. Kasıtla hata arasındaki farkı görebilecek bilgi becerimiz var. Fenerbahçe Kulübü olarak futbola değer katan, futbola hizmet eden herkesin yanınızdayız" ifadelerini kullandı.

'En büyük hedefim bu sezon şampiyon olmak' diyen Emre'den Galatasaray'a gönderme
'En büyük hedefim bu sezon şampiyon olmak' diyen Emre'den Galatasaray'a gönderme
'En büyük hedefim bu sezon şampiyon olmak' diyen Emre'den Galatasaray'a gönderme
 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.