Aziz Yıldırım TBF Disiplin Kurulu'na sevk edildi

Türkiye Basketbol Federasyonu, Yakın Doğu Üniversitesi – Fenerbahçe müsabakasında yaşanan olaylar nedeniyle Aziz Yıldırım Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini duyurdu.

Aziz Yıldırım TBF Disiplin Kurulu'na sevk edildi

Türkiye Basketbol Federasyonu'ndan yapılan açıklama şöyle:
 
Bilyoner.com KBL Final Serisi'nde bugün oynanan Yakın Doğu Üniversitesi - Fenerbahçe müsabakasında yaşanan olaylar nedeniyle sorumlular, TBF Ligler Direktörlüğü tarafından derhal Disiplin Kurulu’na sevk edilmiştir.
 
Bilyoner.com KBL Final Serisi'nde bugün oynanan Yakın Doğu Üniversitesi - Fenerbahçe müsabakasında yaşanan olaylar nedeniyle sorumlular, Türkiye Basketbol Federasyonu Ligler Direktörlüğü tarafından derhal Disiplin Kurulu’na sevk edilmiştir.
 
Hidayet Türkoğlu'ndan açıklama
 
Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, yaşanan olaylarla ilgili olarak aşağıdaki açıklamada  bulunmuştur:
 
“Türkiye Basketbol Federasyonu olarak; Yakın Doğu Üniversitesi – Fenerbahçe karşılaşmasında yaşanan olaylardan büyük bir üzüntü duydum.
 
Basketbolumuzu bu tür olaylardan arındırmak üzere Federasyon olarak kararlı duruşumuza devam edeceğiz.
 
Nitekim; bu müsabakada yaşanan olayın sorumluları da Disiplin Kurulu’na sevk edilmiş olup, Disiplin Kurulumuz ayrıntılı inceleme ve değerlendirme yaparak en kısa zamanda kararını verecektir.
 
Asla tasvip etmeyeceğimiz bu olay nedeniyle duyduğum üzüntüyü bir kez daha paylaşır; benzer olayların tekrar etmemesi uğruna gerekli tüm tedbirlerin alınacağından kimsenin kuşkusunun olmamasını isteriz.”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.