Aziz Yıldırım'dan Flaş Açıklamalar

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Beylikdüzü, Esenyurt, Büyükçekmece ve Başakşehir Bölge temsilcilikleri tarafından düzenlenen “Hedef 1 Milyon Üye” Projesi kapsamında yeni üyelerle bir araya geldi

Aziz Yıldırım'dan Flaş Açıklamalar

Aziz Yıldırım: “Burada olmaktan mutluyum”

Yoğun katılımın olduğu organizasyonda alkışlar eşliğinde kürsüye gelen Aziz Yıldırım, “Değerli Fenerbahçeliler, 4 bölgenin beraber düzenlediği organizasyonda buradayız. Burada olmaktan mutluyum. Daha önce 4 defa bu organizasyonu gerçekleştirmek için arkadaşlar çalışma yaptılar, aksilikler oldu bir araya gelemedik. Bu organizasyon gece olacaktı ama akşam işler olduğundan dolayı gündüz gelebileceğimi söyledim. Alaattin beye, arkadaşlarına ve sizlere buraya bu saatte gelmenizden dolayı teşekkür ederim.

“Fenerbahçe spor kulübü yalnız bir futbol takımı değil”

18 yıl geride kaldı. Zaman çabuk geçiyor. Fenerbahçe, benim yönetimdeki arkadaşlarımla, sizlerin beraberce yapmış oldukları çalışmalar sonucunda dünyada hakikaten lider konumda olan kulüp haline geldi. Bu liderlik yalnız her yıl şampiyonluk anlamında değildi. Şampiyon olursunuz ama büyük kulüp olamazsınız. Biz her branşta her sene başarıyı yakalamak için ekipler kurduk. Taraftarlarımızla, sizler de bizlerde bir araya geldik ve Kulübümüzü başarıya götürecek şekilde çalışmalar yaptık.  Bu süreçte önümüz kesildi, çünkü Fenerbahçe spor kulübü yalnız bir futbol takımı değil aynı zamanda bir sivil toplum örgütüdür. Bunu da Fenerbahçe taraftarları, sizler, kongre üyelerimiz, divan kurulu üyelerimiz, Fenerbahçeliyim diyen herkes bu süreçte bunu topluma gösterdi. Biz bugün ayakta durabiliyorsak ve hep beraber bazı şeyleri haykırabiliyorsak bu sivil toplum örgütü olma olanağından dolayı yapabiliyoruz.  Eğer bir arada olamasaydık, birlik, beraberlik ve sevgiyle bu ülke için bir şeyler yapabileceğimizi ifade etmeseydik bugün Fenerbahçe spor Kulübü yalnızca bir kulüp olarak kalırdı. Bugün öyle değiliz, dünyanın en büyük spor kulübü ve aynı zamanda sivil toplum örgütüyüz.

“Fenerbahçeliler 3 Temmuz sürecinde gereğini yapmıştır”

2006’da Denizli’de yaşadıklarımız, 2009’da son Trabzon maçıyla yaşadıklarımız tesadüf mü, değil mi? Hepsi belirli bir süreç içerisinde hazırlanmış bir planın parçalarıydı. Eğer 2009 da biz şampiyon olsaydık bu davalar o zaman başlayacaktı. 2011’de savcının söylediği şuydu; ‘Eğer şampiyon olmasaydınız ben bu davayı açmayacaktım’ dedi. Yüzümüze bunları söyledi, başka yerler de de bunu basına deklare ettiler. ‘Biz bu davanın diğer Ergenekon ve Balyoz gibi 2-3 ay içinde unutulup gidileceğini, böyle olacağını bilemezdik, bilmiyorduk’ dediler. Eğer bilselerdi zaten bunu yapmazlardı. Ama iyi ki yaptılar.  Ben Sayın Cumhurbaşkanı’na şunları ifade ettim: ‘İyi ki bu olaylar sizin gibi dirayetli bir liderin zamanında oldu. Başka bir zamanda olsaydı, olaylar daha başka noktalara giderdi. Türkiye Cumhuriyeti karanlığa giderdi” dedim. Aynı şeyi de 3 Temmuz için söylüyorum. 3 Temmuz Fenerbahçe üzerinden oynanmasaydı Türkiye Cumhuriyeti karanlığa giderdi. Fenerbahçe camiası, taraftarı, kongre üyesi , divan kurulu üyesi, yönetimi, başkanı, hepsi bütün Fenerbahçeliler 3 Temmuz sürecinde gereğini yapmıştır. Ve Türkiye Cumhuriyetinin karanlığa gitmesini önlemiştir. Bunun için herkes Fenerbahçelilere teşekkür etme mecburiyetindedir ve bu teşekkürü de isteseler de istemeseler de içlerinden de olsalar, edeceklerdir.

“Bu süreçten sonra hem ülke hem de Fenerbahçelilerin önü açılacaktır”

1 Milyon Üye Projesi ile ilgili çalışmalar yapıyoruz. Bugün 50 binlere ulaşan bir kongre üyesi oluştu kulübümüzde. Bunun daha çok artması lazım. Şunu da ifade edebiliyorum; Türkiye’de şartlar ağır gidiyor. Bir gün havaalanında bomba patlıyor, bir gün darbe yapılmaya çalışılıyor. Ülkenin dengeleri bozulmaya çalışılıyor. Fenerbahçeliler de bu ülkede yaşayan insanlar. Onlar da bunlardan etkileniyor. Bu süreçten sonra hem ülke hem de Fenerbahçelilerin önü açılacaktır. Bu proje dev adımlarla büyüyerek, Fenerbahçe’nin geleceğinde yer alacağı, Fenerbahçe Üniversitesi ve Fenerbahçe’nin diğer Gebze’de yapacağımız 3 Temmuz Spor Akademisi gibi yapılacak olan tesislerin maddi kaynağı bu proje kapsamında sağlanacağını düşünüyoruz.”

Organizasyonda konuşan  Beylikdüzü Bölge Temsilci Alaattin Yavuz Güneş, Fatih Şube Başkanı Yahya Uğur ile Kadıköy Şube Başkanı İlyas Bulcay da proje ile ilgili bilgiler verdiler.

Geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe Üniversitesi’nin kurulması kararının TBMM Genel Kurulu’ndan geçmesi sebebiyle Aziz Yıldırım, kendisine hediye edilen cübbe ve kepi giydi. Organizasyona katılan herkese de kep verildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.