Barcelona forması giyene hapis cezası

Körfez’de yaşanan Katar krizi ciddi bir noktaya gelirken Birleşik Arap Emirlikleri tartışma çıkartan bir karara imza attı.

Barcelona forması giyene hapis cezası

Birleşik Arap Emirlikleri, büyüyen Katar krizi sonrası ülkede Barcelona forması giyen kişilere 15 yıla kadar hapis cezası vermeyi planlıyor. Bilindiği üzere Katar’ın resmi sponsoru olduğu Barcelona’nın eski formalarında Katar Hava Yolları’nın adı yazıyor.

İtalyan La Repubblica gazetesinde yer alan habere göre Birleşik Arap Emirlikleri’nin bu kararı yaşanan krize yeni bir yol çizecek. Bunun sebebi ise alınan kararın diğer Arap ülkelerine yansıyabilecek olması.

Barcelona’dan sponsorluk açıklaması

Barcelona kulübü önceki günlerde Katar Hava Yolları’ndan aldığı sponsorluk anlaşmasıyla ilgili detayları açıkladı. Katar’a yönelik tutumun ardından olası şüpheleri ortadan kaldırmak için yapılan açıklamada Katar Spor Yatırımları’nın 2010-2016 yılları arasında Barcelona’nın ana sponsoru olduğu belirtildi. Barcelona kulübüne bu şirketten toplam 171 milyon euro aktarıldığı bildirildi. Kulüp tüm bu paraların makbuzlarının olduğunun altını çizdi. Her sezon yapılan denetim raporlarının da kulübün web sitesinde yer aldığı ifade edildi. Açıklamada bu verilere rağmen Barcelona kulübünü suçlayanlar hakkında yasal işlem başlatılabileceği vurgulandı.


Yeni Şafak


Etiketler; #barcelona

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.