Fikret Orman'dan G.Saray'a Sert Sözler

Beşiktaş Kulübü Fikret Orman, Trabzonspor'u 2-1 ymağlup ettikleri maçın hakemi Mete Kalkavan üzerinden Beşiktaş hakkında yapılan yorumlarla ilgili konuştu.

Fikret Orman'dan G.Saray'a Sert Sözler

Vodafone Arena'da Kartal Yuvası kış ürünlerinin tanıtımının ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Orman, Trabzonspor'u 2-1 mağlup ettikleri karşılaşmanın hakemi Mete Kalkavan üzerinden Beşiktaş hakkında yapılan yorumlarla ilgili, "Her kulüp kendi işine baksın. Beşiktaş üzerinden algı operasyonu yapıp hakemleri etkilemeye çalışmasınlar, buna müsaade etmeyiz. Herkes Beşiktaş'la ilgili açıklama yapıyor. Zaten Türkiye'nin tek büyüğü olduğumuzu görüyor herkes bu aşamada. Kendi kulüpleriyle ilgili açıklama yapmaları daha ahlakidir" dedi. 

"Muhatabım değil"
Galatasaray Sportif AŞ Yöneticisi Levent Nazifoğlu'nun Beşiktaş'la ilgili yaptığı açıklamalara da cevap veren başkan Orman, "Levent Nazifoğlu benim muhatabım değil. Herkes kendi kulübüyle ilgili açıklama yapsın. Ligin lideri Başakşehir, 2 puan üstümüzde. Onlarla ilgili değil de ligin ikincisiyle ilgili konuştuklarına göre imrenilen bir gözle bakıyorlar demek ki. Kendi işine baksınlar. Hocaları da Napoli maçından sonra hakemle alakalı konuşma yapıyor" ifadelerini kullandı. 

"Quaresma'nın pozisyonu kırmızı kart"
Trabzonspor maçında futbolcuları Quaresma'nın Yusuf Erdoğan'a yaptığı müdahalenin kırmızı kartla cezalandırılması gerektiğini ifade eden Orman, "Quaresma'nın pozisyonu kırmızı kart. Bizim oyuncumuza yapılsa kırmızı kart bekleriz ama bu bizim arzu ettiğimiz bir şey değil, maç içinde olan bir şey. Atiba'nın pozisyonu hakemin tam önünde. Sonradan baktım penaltı" diye konuştu. 

Herkesin kendi kulübüyle ilgili açıklama yapması gerektiğini vurgulayan Fikret Orman, "Her seferinde aynı şeyi söylüyorum. 
Camiaları yöneten spor adamları kulüpleriyle alakalı açıklama yapmalılar. Öbür türlü başka bir kulüple ilgili açıklama yaptığı zaman bu futbolu geren bir şey oluyor. Maçtan sonra Quaresma özür diledi. Hocam da açıklamasında 'Kırmızı gösterilebilirdi' dedi. 

Beşiktaş'ın hiçbir hakeme ihtiyacı yok. Beşiktaş UEFA Şampiyonlar Ligi'nde namağlup giderken, yabancı hakemlerle oynarken orada başarılı gidiyorsa, Türkiye'de de aynı şey geçerli. Böyle bir algı operasyonu yapılmasına izin vermem. Herkes kendine gelsin. Burası Beşiktaş, öyle her mevzuyu Beşiktaş'ın üstüne yıkmaya çalışmasınlar. Beşiktaş'ta her şey ahlakla yapılır. Efendiyiz ama bu Beşiktaş'a algı operasyonu yapana izin vereceğimiz anlamına gelmesin. Trabzonspor Başkanı tabii ki yorum yapabilir. Başka kulüplerin Beşiktaş Kulübüyle ilgili açıklama yapmasını ne centilmenliğe ne de spor ahlakına yakıştırıyorum" diye konuştu.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.