Benfica'dan flaş Talisca açıklaması

Beşiktaş ile Benfica arasındaki Anderson Talisca krizi devam ediyor.

Benfica'dan flaş Talisca açıklaması

Talisca'nın bonservisini elinde bulunduran Portekiz ekibi Benfica'nın gerekli evrakları göndermeyerek etik dışı hareket ettiğini kaydeden Beşiktaş, FIFA'ya gidebileceğini açıklamıştı.

Konuya ilişkin Portekiz ekibinden açıklama geldi.

Benfica yetkilileri, Beşiktaş'ın yapılan kiralık anlaşmasındaki şartlara uymadığını ve kendilerinin de FIFA'ya başvuracaklarını açıkladı.

Benfica, Beşiktaş'ın sözleşmede yer alan süre zarfında kiralama için gerekli olan 2 milyon Avroluk ödemeyi yapmadığı vurgulanırken, Talisca'nın da kiralık anlaşmayı bu sezon da geçerli kılmak için kendilerine göndermesi gereken belgeyi göndermediğini kaydetti.

Record Gazetesi'ne konuşan Portekiz temsilcisinin yetkilileri, Beşiktaş'ın anlaşmayı geçerli kılmak için FIFA'nın transfer kayıt sistemi olan TMS'ye başvurduğunu ve bu başvurunun reddedildiğini iddia etti.

Benficalı yetkililer, son kararı verecek olan tarafın FIFA olduğunu ve Talisca'nın menajerlerinin de bu durumu kabullendiğini ifade etti.

Beşiktaş, Talisca'nın bonservisini elinde bulunduran Benfica'nın gerekli evrakları göndermemesi nedeniyle Brezilyalı yıldızın lisansını çıkaramamış ve Turkcell Süper Kupa maçı kadrosuna alamamış

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.