Ufuk Sarıca’dan FIBA’ya Gönderme

2019 FIBA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri B Grubu’nda 4. maçına çıkan A Millilerimiz deplasmanda konuk olduğu Letonya karşısında 79-70’lik skorla kayberken Ufuk Sarıca maçtan sonra açıklamalarda bulundu.

Ufuk Sarıca’dan FIBA’ya Göndermeİlk yarıda iyi bir oyun ortaya koyduklarını, ancak ikinci yarıda işlerin değiştiğini söyleyen Sarıca, açıklamasında FIBA‘ya da göndermede bulundu.

Sarıca, ”İlk yarıda kontol bizdeydi ancak ikinci yarıda faul problemiyle birlikte zorlandık. Adam değişmeli savunmaları karşısında hep dışarıdan şut atmak zorunda kaldık. Bu biraz kadro yapımızdan kaynaklanıyor ama burada oyuncuları suçlayamam. İçerden atış bulabilseydik biraz oyunu açabildik. Hem eksiklerden dolayı, hem de faul sorunundan dolayı böyle bir görüntü çıktı. Ama şanssız da bir durumumuz var. 8 sayı ellerden sekipte sayı oldu. Böyle düşük skorlu maçlarda bunlar çok önemli. İyi mücadele etmemize rağmen bunu sonuca yansıtamadık.” dedi.

FIBA‘nın kurallarına da göndermede bulunan Sarıca, ”FIBA’nın da bazı demode kuralları var. Maalesef bugün sahaya da 11 kişi çıkmak zorunda kaldık. Yapacak bir şey yok. İlk 2 maçı kazandık, bunları kaybettik. Önümüze bakacağız.” dedi.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.