Guduric'ten Fenerbahçe açıklaması

Fenerbahçe Beko forması giyen Sırp basketbolcu Marko Guduric, uzun yıllar sarı-lacivertli formayı giymek istediğini söyledi.

Guduric'ten Fenerbahçe açıklaması

Ülkesinde yayın yapan "Sport Klub" haber sitesine konuşan Guduric,  sezonun geride kalan bölümü, Fenerbahçe Beko günleri ve Zeljko Obradovic hakkında  değerlendirmelerde bulundu.
 
Sezonun geride kalan bölümünde artık sakatlık sorunu olmadığı için  daha güçlü ve iyi antrenmanlar yapabildiğini belirten Guduric, "Ayrıca takımdaki  ikinci senem. Sistemi biliyorum. Maçlarda takıma katkı yapmam daha kolay oldu.  İyi oynuyor, güzel sonuçlar alıyoruz." ifadelerini kullandı.
 
Fenerbahçe Beko Başantrenörü Zeljko Obradovic'in sistemine de değinen  Guduric, bu sistemin temel özelliklerinin disiplin ve her oyuncunun rolünü  bildiği bir takım oyunundan geçtiğini vurguladı.
 
Guduric, takım olarak iyi oynadıkları ve bireysel olarak oyunda daha  çok kaldığı için çok mutlu olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
 
"Benim üstlendiğim rol savunmaya enerji katmak, en agresif  oyunculardan biri olmak ve hücumda takım arkadaşlarıma şut imkanları yaratmak. Bu  sezon topla çok daha fazla oynuyor olmak ve takım arkadaşlarıma şut şansları  oluşturmak hoşuma gidiyor."
 
Oyun kurucu özelliklerini ve fiziğini güçlendirmek istediğinin altını  çizen Guduric, THY Avrupa Ligi'nde bir hafta içinde iki maç oynamadıkları  dönemlerde bireysel antrenmanlar yaptığını belirtti.
 
Guduric, başta Zeljko Obradovic olmak üzere geçen sezon kulübe yeni  geldiğinde herkesin kendisini olağanüstü karşıladığını belirterek, "Ben de  dinlemeye ve öğrenmeye, iyi bir öğrenci olmaya çabalıyorum." yorumunu yaptı.
 
Sarı-lacivertli takımda uzun yıllar kalabileceğini kaydeden Guduric,  "Geçen sezon yeni geldiğimde de 10 yıllık sözleşme imzalayabileceğimi  söylemiştim, zira kulüpteki organizasyon ve insanlar beni çok etkilemişti. Aynı  hislerim bu yıl için de geçerli. Daha devam eden sözleşmem var. Geleceğin neler  getireceğini göreceğiz, ama kesinlikle kendimi uzun süre Fenerbahçe'de  görüyorum." değerlendirmesinde bulundu.
 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.