FlyBasketball, Bir Can Bir Umut Derneği İle El Ele Veriyor

FlyBasketball Sporcu Danışmanlık ve Kariyer Planlama, Serebral Palsi hastası çocukların ve ailelerinin sorunlarına umut ışığı olmak adına faaliyet gösteren Bir Can Bin Umut Derneği ile el ele vererek farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

FlyBasketball, Bir Can Bir Umut Derneği İle El Ele Veriyor

 
 
FlyBasketball Sporcu Danışmanlık ve Kariyer Planlama, Türk sporcusuna katma değer yaratarak kariyerlerini olumlu yönde şekillendirmelerinde aktif rol oynarken, diğer yandan topluma duyarlı farkındalık projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Bir Can Bin Umut Derneği ve FlyBasketball arasında yapılan sosyal sorumluluk birlikteliği ile birlikte ilk etapta yürüme zorluğu çeken 6 çocuğa Ottobock bebek arabası hediye edilecek. 
 
Türkiye genelinde Serebral Palsili çocuklar ve aileler ile bir arada olmak amacını benimseyerek yola çıkan Bir Can Bin Umut Derneği, çocukların kendi ihtiyaçlarını görebilecek seviyeye gelmeleri için yapılması gereken fizik tedavilerine destek olmayı hedefliyor. Hasta çocukları topluma kazandırmanın yanı sıra, mutlu ve sağlıklı bir birey olmalar adına önemli çalışmalar yürüten dernek, çocukların hastane, doktor, cihaz, ilaç ve tedavileri için gereken desteği sağlamak üzere aracılık yapıyor.
 
3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenecek işbirliği lansmanı ile birlikte, FlyBasketball ve Bir Can Bin Umut Derneği arasında gerçekleşecek uzun soluklu birlikteliğin ilk adımı atılacak. Düzenlenecek olan etkinlikte Bir Can Bin Umut Derneği aracılığıyla Serebral Palsili çocuklar ile FlyBasketball sporcuları bir araya gelecek. 
 
GÜLŞAH AKKAYA: “ÇOCUKLAR, HER YERDE EŞİT ŞARTLARDA YAŞAMALI”
 Türk kadın basketbolunun en deneyimli oyuncularından ve A Milli Kadın Basketbol Takımımızın da formasını sayısız kez terleten Gülşah Akkaya, projeye ilişkin şunları söyledi: “Bir Can Bin Umut Derneği, hayatını handikaplı bir şekilde sürdüren çocuklar adına, uzun zamandır çok değerli işlerin altına imzasını atıyor. Benim de bünyesinde bulunmaktan mutluluk duyduğum FlyBasketball ailesi olarak, onların bu çabasına katkıda bulunmak ve ışık saçan çocuklarımızın hayatını bir nebze olsun kolaylaştırarak, toplumda farkındalık uyandırmak amacı ile bu ölçekte bir proje yapmaya karar verdik. Umutla destek bekleyen Serebral Palsi hastası çocuklar, her yerde eşit şartlarda sosyal aktivitelerini gerçekleştirmeli, her yerde rahatlıkla oynamalı, her yerde özgürce yaşamalı. FlyBasketball’un her bir üyesi adına söyleyebilirim ki, Serebral Palsi hastası çocukların hayatını bir kenardan izlemektense, hayata dahil olmaları için elimizden gelen tüm desteği sağlayacağız. Başta Dernek Kurucusu ve Başkanı Cansel Kirman olmak üzere, projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”.
 
Serebral Palsi Hastalığı Hakkında
Serebral palsi, bebeklikte ya da çocukluk çağının başlarında yani beynin gelişimi sırasında yaralanma ya da anomali yüzünden meydana gelen ve vücut hareketlerini ve kas koordinasyonunu kalıcı bir şekilde etkileyen nörolojik bir bozukluktur. Serebral palsi hastalığı, hareket sistemini, kas kontrolünü, kas koordinasyonunu, kas tonunu, refleksleri, vücut duruşunu (postür), dengeyi, oral (ağız) motor fonksiyonlarını doğrudan etkiler.  

 
 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.