Gültekin Gencer'den Yönetime Tepki

Gültekin Gencer, düzenlediği basın toplantısında, Antalyaspor'un ligde bulunduğu durum itibariyle eski başkan olarak geçmiş döneme ilişkin açıklama yaptığı için üzüntü duyduğunu dile getirdi..

Gültekin Gencer'den Yönetime Tepki

Mevcut sportif başarısızlıktan dolayı Gültekin Gencer ve ekibine söylemleriyle sallayıp haftayı kurtarma hesabı yapıldığını savunan Gencer, "Akıl yaşta değil baştadır. Ali Şafak Öztürk'ün yaşı kadar benim yöneticiliğim var. Tek problem Ali Şafak babası ve ailesi galiba çocukluğunda kendisine oyuncak almayı eve giderken unutmuşlar. Maalesef birileri tarafından oyuncak olarak Antalyaspor verilmiş. Ne yazık ki bu duruma geldik. Bunu üzüntü ile söylüyorum. Antalyaspor bu kadar kötü yönetilip bu kadar ayaklar alınacak kurum değildir. Sportif başarısızlık olur, ben de sportif başarısızlık yaşadım, yaşamadım değil. Küme düştük" dedi.. 

Ali Şafak Öztürk yönetiminin geçmiş dönemlerdeki yönetimin devamı olduğunu dile getiren Gencer, Öztürk'ün Akıncıoğlu döneminde de yöneticilik yaptığını, mevcut yönetim kurulu üyelerinin yarısının da geçmişte yöneticilik yaptığını anlattı. Hasan Akıncıoğlu'ndan yönetimi devraldığında kulübün 25 milyon dolar borcu, 9 milyon dolar bütçe açığı olduğunu anlatan Gencer, "Hasan Akıncıoğlu döneminden devraldığım hazine dökümü mevcuttur. Bunun aksini iddia eden olursa şerefsizliği ben yapıyorum ama başka bir şekilde yönlendirme yapıyorlarsa şerefsizliği onlar yapıyor. Çamur at izi kalsın politikasından uzak durmamız lazım. 25 milyon dolar borçla devraldığımda yıllık gelire istinaden 9 milyon dolar bütçe açığı olduğunu açıklamıştım. Ben de devrederken 5 milyon dolar açıkla devrettim. Aksini iddia eden varsa karşı karşıya gelmeye hazırım. Basın toplantısında basın sözcüsü '189 milyon borç var' diyor. 2 sene sonrasını bütçeye, harcamaya, benim haneme yazıyorsan yazıklar olsun. Delikanlı olan biz aldığımızda borç miktarını açıklar bunun dışında devir ettiğimiz günden itibaren başka borç varsa açıklamayan ispatlamayan şerefsizdir" diye konuştu.
.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.